Skip to content Skip to footer
Pn-Pt 12:00 - 17:00; Sob-Nie 10:00 - 17:00
Przebieczany 580, 32-020 Wieliczka

Zajęcia terapeutyczne

Nasza Oferta

Zajęcia terapeutyczne

Alpakoterapia to metoda leczenia i rehabilitacji, która wykorzystuje kontakt z alpakami w celu poprawy zdrowia psychicznego i fizycznego człowieka.

W Polsce alpakoterapia jest stosunkowo nową formą terapii, ale zyskuje coraz więcej zwolenników.
Alpaki są zwierzętami łagodnymi i przyjaznymi, które łatwo nawiązują kontakt z człowiekiem. Mają one pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, wprowadzając spokój i relaks.

Kontakt z alpakami przynosi wiele korzyści zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Alpakoterapia jest szczególnie skuteczna w przypadku osób cierpiących na stres, depresję, autyzm, ADHD, zespół Aspargera, Downa, zaburzenia lękowe czy choroby psychiczne. Bardzo dobrze również wpływa na osoby z niskim poczuciem własnej wartości.

“Terapia wspomaga rehabilitację ruchową oraz umysłową osób niepełnosprawnych, z nerwicą, zaburzeniami lękowymi, autyzmem, nadpobudliwością psychoruchową, ADHD czy zespołem Downa.

Zapraszamy na wizytę grupy zorganizowane, Domy Seniorów, Domy Samopomocy, Stowarzyszenia zrzeszające osoby z różnymi dysfunkcjami.
U nas Wasi podopieczni będą mieli bezpośredni kontakt z alpakami – głaskanie, przytulanie, karmienie, spacer. A wszystko, to przebiega w miłej, spokojnej, przyjaznej atmosferze. Indywidualnie dostosowujemy program Państwa wizyty.


Głaskanie i przytulanie alpak, a nawet już samo patrzenie na nie przyczynia się do wydzielania endorfin- hormonów szczęścia. poprawia nastrój, wycisza, uspokaja, i relaksuje.